تاريخچه سمعک استارکی

 

 

2017

جشن پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت سمعک استارکی و نیم قرن تجربه در نوآوری ،فناوری ، تحقیقات و توسعه شنوایی

افتخار استارکی این است که با داشتن تکنولوژی های پیشرفته در سمعک هایش، کمک شایانی در سفر به سوی بهتر شنیدن افراد کم شنوا در سراسر جهان داشته است.

معرفی نسل جدید سیستم عامل  Acuity OS 2 ، کوچکترین سمعک Made For iPhone بنام HALO 2 RIC 312 همراه با نرم افزار TruLink 4.0  و جدیدترین محصول جانبی سمعک های وایرلس بنام SurfLink Mini Mobile که در حقیقت راه حل ساده ای برای تماسهای تلفنی از طریق تلفن همراه می باشد.

استارکی همچنین همکاری خود را با شرکت ZPower آغاز کرد و اولین شارژر باتری سمعک های رسیور داخل کانال Muse وارد بازار شد.

2016

در ماه ژانویه ،شرکت سمعک استارکی همکاری خود را با شرکت Bragi ، خالق اولین هدفون هوشمند در جهان ،Dash ، آغاز کرد.در بهار سمعک وایرلس Halo2 که نسل دوم سمعک Made For iPhone می باشدهمراه با نرم افزار Trulink 3.0،با ویژگی های جدید برای کمک به کاربران فعال سمعک و اتصال بهتر و آسانتر آنها با دنیای پیرامونشان ،به بازار عرضه شد. خانواده کامل سمعک Muse با فناوری وایرلس (بی سیم) 900sync و ارتباط با وسایل جانبی SurfLink  برای اطمینان از گفتار ،موسیقی و  صدای طبیعی تر از همیشه به بازار سمعک دنیا ارائه گردید.

همچنین سمعک Muse CROS که بهترین راه حل شنوایی برای افرادی که دارای شنوایی یکطرفه هستند را به ارمغان می آورد و سمعک نامرئی SoundLens Synergy بعنوان سمعک نامرئی جدید شرکت که قابلیت اتصال به وسایل جانبی SurfLink را دارد همراه با SurfLink Media2 و ریموت میکروفن جزو محصولات سمعک استارکی قرار گرفت.

2015

سمعک های هوشمند و وایرلس سری Z در تمام سایزها و با  تکنولوژی اختصاصی و منحصر بفرد MultiFlex Tinnitus  و قابلیت اتصال به لوازم جانبی SurfLink به بازار سمعک دنیا معرفی شد.

2014 سمعک Halo که برای موبایلiPhone ساخته شده است یک انتخاب تازه برای استفاده کننده های سمعک استارکی است. سمعک Halo از طریق TruLink app به محصولات iPhone، iPad و iPod متصل می شود و ارتباط مستقیم موسیقی، ویدئو و تلفن را به کاربر می دهد.
2013 در ژانویه 2013، Xino Tinnitus با تکنولوژی Multiflex Tinnitus برای کمک به بیمارانی که از وزوز گوش رنج می برند عرضه می شود. همچنین سری 3 داخل گوشی بی سیم که با سیستم عامل BluWave 3.0 کار می کند برای به حداکثر رساندن عملکرد بیمار حتی در محیط های شنیداری بسیار مشکل عرضه می شود.
2012 اسم لابراتور استارکی به فناوری شنوایی استارکی تغییر می یابد. سمعک های داخل گوشی سری Wi وارد بازار شد و سیستم های وایرلس (بی سیم) برای تعداد کاربران بیشتری مهیا می شود.
2011 استارکی سمعکAMP را که سمعکی نامرئی است و برای افرادی که هنوز آمادگی ذهنی استفاده از سمعک را ندارند و سمعکهای گروه X که کامل ترین سمعک دیجیتالی مرسوم است را به بازار عرضه می نماید.
2010 استاركي مجموعه اي از محصولات مهیج خود از قبیل سمعک های پیشرفته سری Wi که بیماران را قادر می ساخت ارتباط مستقیم با استریو، تلویزیون و رادیو بدون نیاز به هیچ گونه وسیله رابط داشته باشند را عرضه نمود. سري S iQ ويژگي هایی از قبیل Voice iQ، سيستم جديد كنترل نويز و حفظ گفتار که به درک گفتار در نویز کمک می کرد را عرضه نمود. در این دوره اولین سمعک های نامرئی داخل کانال جهان به اسم SoundLens عرضه شد.در این سال همچنین استاركي ويژه کودکان راه اندازی شد كه چهره های برنامه کودک تلویزیون، Nickelodeon را بر روی قالب هاي سمعک كودكان طراحي می کند.
2009 سري S با داشتن فناوری Drive Architecture تحولي جديد در زمينه سمعك هاي چند هسته اي ايجاد كرد. سمعك هاي سري S با داشتن ويژگي هاي جديد حذف فيدبك، سيستم نويز و سيستم Touch Tone (بجاي ريموت كنترل) در نوع خود بي نظير و منحصر به فرد است.
2008 استاركي پردازش سيگنالBlueWave كه بسيار مشابه عملكرد سيستم عامل رایانه بود را ارائه كرد. علاوه بر اين سمعك هاي سري Zon با قابليت پردازش سيگنال BlueWave و دارا بودن پيشرفته ترين ويژگي هاي صوتی، برنده جايزه بهترين طراحي سمعك شد.
همچنین شرکت صبا در این سال توزیع محصولات استارکی آمریکا را به صورت رسمی آغاز نمود.
2007 مدل Destiny 1600 با تنظيم open fit باعث ايجاد طبيعي ترين كيفيت صدا با استفاده از سمعك شد.
2006 استاركي با معرفي تكنولوژي nFusion و ارائه سمعك هاي سري Destiny‌، كه با نرم افزار inspire OS قابل تنظيم مي باشند، راه حل هاي صنعتي شنوايي را دوباره بنا نهاد. Destiny نخستین سمعكي است كه هر دو فناوری نانو و ديجيتال را با هم دارد.
2004 حضور Elton John‌ و حمايت جايزه هاي جشن “So the world may hear” (تا جهانیان بشنوند) باعث ركورد 7/2 ميليون دلاري استاركي در طول تاريخ شد. ساخت و ساز در مركز جديد William F. Austin شروع مي شود. در تاريخ 13/12/2004 مركز مطالعات و تحقيقات استاركي آغاز به فعاليت كرد.
2003 در ادامه تعهدات بيمار محور، استاركي سمعك Genesis 4 با ویژگی Precision Audio Imaging (ويژگي منحصر به فرد صداي محيطي) را ارائه می دهد. سمعک های Axent II, Sequel, Endeavour و جديدترين عضو مجموعه Arista‌ با سطح بالايي از كيفيت، رسايي صدا و راحتي شنيداري براي بيمار نیز ارائه می شود.
2002 شبكه اتحاد شنوايي استاركي (Starkey hearing alliance Network) بنا نهاده می شود. با هم سو شدن استاركي با تيم متخصصان شنوايي،‌ يك تركيب منحصر به فرد از فناوری و مراقبت از کاربر فراهم می شود. هر يك از اين اعضا متعهد شده اند كه مناسب ترين راه حل هاي شنوايي را به منظور فراهم آوردن “Better hearing with human touch” را ارائه دهند.
2001 استاركي سمعك هاي ديجيتالي سري Genesis را معرفي می کند. Genesis به سرعت به برترين سمعك موجود در بازار تبديل گشته. و سمعك هاي Axent به عنوان نماد پيشرفته فناوری ديجيتالي شناخته می شود.
1999 استاركي با ارائه سمعك هاي ديجيتاليCetera قدم در عرصه ديجيتال می گذارد. این سمعك بر اساس تحقيقات براي تقويت بنا نهاده می شود.
1996 استاركي سمعك هاي Sequel Custom Programmable را بدنبال سری Sequel توليد می کند. اين سمعك ها علاوه بر داشتن فناوری پيشرفته تراكم، تا حد زيادي اعوجاج را كاهش مي دهد. سيستم تنظيم اين سمعك بسيار دقيق، سريع، حرفه اي و راحت مي باشد.
1995 دفتر مركزي استاركي موفق به دريافت گواهي ISO 9001، برترين استاندارد كيفيت براي توليد و بهره برداري گرديد، به منظور تاييد اين موفقيت موسسه British Standard هرساله كيفيت محصولات و خدمات استاركي را بررسي مي كند. همچنين استاركي آلمان، كانادا، انگليس، فرانسه و ايتاليا موفق به دريافت گواهي ISO گرديدند.
1993 استاركي به دنبال طراحي سمعكي بود كه كاملاً در كانال گوش قرار بگيرد. در اين راستا سمعك Tympanette كه از لحاظ زيبايي و ويژگي هاي صوتی بسيار پيشرفته بود را توليد كرد. امروزه Tympanette كوچكترين و محبوب ترين سمعك CIC مي باشد.
1989 استاركي سيستم Omni Hearing و NU-Ear Electronic را خريداري كرد.
1986 استاركي سمعك سري CE-7 و هدست Ear Borne، نخستین هدست سفارشي دنيا را ارائه كرد. Ear Borne‌ تركيبي از يك قالب سفارشي و يك ميكروفون سمعك بود.
1983 رئيس جمهور آمريكا، Ronald Reagan ‌از سمعك INTRA استاركي استفاده كرد. استفاده رئيس جمهور از اين سمعك باعث افزايش مقبوليت آن در ميان افكار عمومي شد و در نتيجه فروش سمعك استاركي بسيار افزايش يافت.
1982 استاركي سمعك سري CE-S، كه اولين سمعك كانال در دنیا بود را توليد كرد.
1979 Austin‌ تصميم گرفت به مقوله تجهيزات تشخيصي بپردازد. اين تصميم منجر به توليد آزمونگر سمعك CHAT، شنوایی سنج تحقیقاتی وزوز و Drain Meter ديجيتالي شد.
1978 استاركي بر روي پروژه "بازيافت باطري" سرمايه گذاري كرد. در اين راستا باطري هاي مصرفي از طريق استاركي به طور رايگان در اختيار افراد نيازمند قرار مي گرفت. بدنبال اين برنامه، ‌شركت استاركي به يك موسسه خيريه و در نتيجه معاف از ماليات تبديل شد.
1977 Austin به این مسئله پي برد كه در ارائه بسته هاي آموزشي حرفه اي شنوايي به بيماران، كمك شاياني به بهبود صنعت سمعك خواهد كرد. در اين راستا برنامه آموزشي CARE را عرضه كرد. اين برنامه شامل مجموعه جامعي از كتاب ها و نوارهاي ويديوئي بود و در آن مزايا و فوايد بهتر شنيدن را توضيح مي داد.
1976 استاركي اولين شركت تابع را در منچستر انگليس راه اندازی كرد. استاركي در طي 5 سال پس از آن توانست در تورنتو كانادا، هامبورگ آلمان، پاريس فرانسه و Glencoe در Minnesota آغاز به كار كند.
1975 همزمان با رشد چشمگير سمعك هاي سفارشي، قابليت هاي اوليه استاركي به سرعت رو به پيشرفت بود. در همين سال ساختمان جديدي در نزديكي Eden Prairie ایالت Minnesota خريداري شد.
1973 استاركي سمعك سفارشي ITE به نام CE1 را با دوره امتحان 90 روزه و يك سال گارانتي عرضه كرد. در اين سال استاركي مدل هاي مختلفي از سمعك CE را توليد كرد. استاركي به سرعت شرکتی پيشرو در توليد سمعك هاي سفارشي شدد.
1971 در اين سال William Austin؛ يك شركت كوچك قالب به نام لابراتوار استاركي را از آقای Harold Starkey خريداري كرد. سپس بخش تعميرات حرفه اي و لابراتوار قالب را با هم ادغام كرد و نام استاركي بر آن نهاد.
1967 William Austin، شركت خدمات و تعميرات حرفه اي سمعك را در خيابان Louis Park در شهر Minnesota آمريكا راه اندازی کرد. كار شركت در ابتدا تعميرات سمعك بود.