به سایت نمایندگی رسمی سمعک استارکی آمریکا درایران خوش آمدید


 • زیبایی

  سمعكي را تصور كنيد كه با آن به راحتي بشنويد اما قابل ديد نباشد.استارکی سمعک های نامرئی و ظریفی را به بازار عرضه کرده است که بعلت محل قرارگیری در عمق کانال گوش از دید همگان پنهان خواهد ماند.
  بیشتر...

 • قیمت

  قيمت سمعك ها بين چند صد هزار تومان تا چند ميليون تومان است. قيمت سمعك بر اساس تكنولوژي، امكانات، پيشرفته بودن و كيفيت آن متفاوت است. هرچه سمعك كوچكتر و داراي تكنولوژي پيشرفته تري باشد قيمت آن بالاتر است.
  بیشتر...

 • طراحی

  ما علم و هنر شنوايي را بهتر از هر کس دیگری می شناسيم. این تخصص همراه با رویکردهاي ما در ساخت سمعك هاي مناسب شما، منجر به كسب بالاترين ميزان رضایت بیمار و موفقیت در صنعت ساخت سمعك شده است.
  بیشتر...

 • نوآوری

  استاركي به عنوان رهبر جهان در نوآوری شنوایی، به میلیون ها نفر از بیماران کمک کرده تا با كمك سمعک هاي بي نظيرش صداها را طوري بشنوند كه هرگز با هيچ سمعك ديگري مانند آنرا تجربه نكرده اند.
  بیشتر...

 

 

 

آیا برای بهتر شنیدن آماده اید؟

شنوایی اولین حسی است که در انسان به وجود می آید و آخرین حسی است که از بین می رود.پس بیاید بهترین ها را برای کمک به مهمترین حس بدن خود انتخاب کنیم. سمعک های استارکی با طراحی های منحصر به فرد، بهترین تکنولوژی دنیا را با قیمتی مناسب برای شما به ارمغان آورده است.

 

 

خرید اینترنتی

کارشناسان محترم شما میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر

اقدام به پرداخت اینترنتی و پیش خرید سمعک نمایید.

http://localhost/starkey/templates/starkey/images/mcl5gau.png

نمای 360 درجه  RIC نمای 360 درجه  ITC نمای 360 درجه  CIC

Click to download in MP4 format (653.73kB)

Click to download in MP4 format (521.77kB)

Click to download in MP4 format (692.64kB)

کم شنوایی نوسانی و پیشرونده: شناسایی دقیق و مدیریت در تجویز سمعک - نسخه 1

 

کم شنوایی نوسانی و پیشرونده: شناسایی دقیق و مدیریت در تجویز سمعک
نسخه یک: شناسایی بیماران و اثرات آن بر درک

کم شنوایی نوسانی و پیشرونده همواره در تشخیص، درمان دارویی و در نهایت پروتوکل تجویز و تنظیم سمعک مشکل ساز بوده است. عواملی که باعث کم شنوایی نوسانی و پیشرونده می شوند به دو دسته حلزونی و فراحلزونی تقسیم می شوند که در جدول 1 آورده شده اند(1):


جدول1: عوامل تاثیر گذار در نوسان و پیشرفت کم شنوایی


از آنجاییکه بیماری های ذکر شده طیف وسیعی از کم شنوایی ها را شامل می شوند شنوایی شناس لازم است با تسلط بر نوع ضایعه از احتمالی بودن نوسانی و حتی پیشرونده بودن کم شنوایی آگاه باشد. در بیمارانی که با این نوع کم شنوایی مواجه هستند بهتر است شنوایی شناس ایشان را از نوع کم شنوایی و اثرات آن آگاه کند و بر لزوم معاینات دوره ایی 3 الی 6 ماه یک بار تاکید کند(4-3-2).
در شکل 1 جهت آگاه شدن بیماران و والدین، اثرات احتمالی کم شنوایی نوسانی بر درک گفتار ترسیم شده است(5):

شکل 1: اثرات احتمالی کم شنوایی نوسانی بر درک گفتار در کودکان سنین مدرسه


همانطور که مشاهده می شود کم شنوایی نوسانی اثرات زیادی بر درک دارد که عوامل مختلفی همچون عفونت گوش، نویز و فاصله می توانند اثرات آن را بدتر کنند که این اثرات عواقب آموزشی، اجتماعی و روانی را در پی خواهد داشت. ازاینرو آموزش این اثرات به والدین می تواند به معاینه دقیق سالانه و مانیتور کردن مداوم شنوایی کودک توسط منجر شود.
طبق مطالعات مختلف و پروتوکل معرفی شده توسط  ASHA درکودکان با کم شنوایی نوسانی و پیشرونده بهترین بازه زمانی جهت مانیتور کردن کم شنوایی 6-3  ماه است که این بازه زمانی در مواردی که والدین از تغییر رفتارهای کودک همچون عدم واکنش به صدا یا گریه کردن در واکنش به صدای بلند شکایت دارند می توانند در بازه زمانی کمتر از موعد تعیین شده رجوع کنند.
در مطالعه ای که توسط Brookhouser و همکاران (1994) و Tharpe و همکاران (1999) انجام شد مشخص شد که شناسایی دقیق کودکان با کم شنوایی نوسانی و پیشرونده جزء با مانیتور دقیق و چک کردن علایم کم شنوایی توسط والدین کودک مهیا نمی شود و بیان شده است که مهمترین قسمت در پروتوکل مدیریت کم شنوایی های نوسانی و پیشرونده بحث سمعک و وسایل کم شنوایی از قبل FM است و بیان نمودند تنظیمات دقیق و مانیتور منظم مهم ترین بحث در جلوگیری از ضربه صوتی و حتی دریافت بهره ناکافی است(7-6)، که اصول و مبانی تجویز و تنظیم سمعک در این کودکان به تفصیل در نسخه دو این مقاله به رشته تحریر در خواهد آمد.

 

گروه علمی و آموزشی صبا

Refrences
1. Booth, John B. "Sudden and fluctuant sensorineural hearing loss." Scott-Brown's otolaryngology 3 (1997): 387-434.
2. Pass, Robert F., et al. "Outcome of symptomatic congenital cytomegalovirus infection: results of long-term longitudinal follow-up." Pediatrics 66.5 (1980): 758-762.
3. Meyer, Christiane, et al. "Neonatal screening for hearing disorders in infants at risk: incidence, risk factors, and follow-up." Pediatrics 104.4 (1999): 900-904.
4. Haynes, BARTON F., et al. "Cogan syndrome: studies in thirteen patients, long-term follow-up, and a review of the literature." Medicine 59.6 (1980): 426-441.
5. Relationship of Hearing Loss to Listening LearningNeeds.pdf
6. Brookhouser, Patrick E., Don W. Worthington, and William J. Kelly. "Fluctuating and/or progressive sensorineural hearing loss in children." The Laryngoscope 104.8 (1994): 958-964.
7. Tharpe, Anne Marie, and Fred H. Bess. "Minimal, progressive, and fluctuating hearing losses in children: characteristics, identification, and management." Pediatric Clinics of North America 46.1 (1999): 65-78.