به سایت نمایندگی رسمی سمعک استارکی آمریکا درایران خوش آمدید


 • زیبایی

  سمعكي را تصور كنيد كه با آن به راحتي بشنويد اما قابل ديد نباشد.استارکی سمعک های نامرئی و ظریفی را به بازار عرضه کرده است که بعلت محل قرارگیری در عمق کانال گوش از دید همگان پنهان خواهد ماند.
  بیشتر...

 • قیمت

  قيمت سمعك ها بين چند صد هزار تومان تا چند ميليون تومان است. قيمت سمعك بر اساس تكنولوژي، امكانات، پيشرفته بودن و كيفيت آن متفاوت است. هرچه سمعك كوچكتر و داراي تكنولوژي پيشرفته تري باشد قيمت آن بالاتر است.
  بیشتر...

 • طراحی

  ما علم و هنر شنوايي را بهتر از هر کس دیگری می شناسيم. این تخصص همراه با رویکردهاي ما در ساخت سمعك هاي مناسب شما، منجر به كسب بالاترين ميزان رضایت بیمار و موفقیت در صنعت ساخت سمعك شده است.
  بیشتر...

 • نوآوری

  استاركي به عنوان رهبر جهان در نوآوری شنوایی، به میلیون ها نفر از بیماران کمک کرده تا با كمك سمعک هاي بي نظيرش صداها را طوري بشنوند كه هرگز با هيچ سمعك ديگري مانند آنرا تجربه نكرده اند.
  بیشتر...

 

 

 

آیا برای بهتر شنیدن آماده اید؟

شنوایی اولین حسی است که در انسان به وجود می آید و آخرین حسی است که از بین می رود.پس بیاید بهترین ها را برای کمک به مهمترین حس بدن خود انتخاب کنیم. سمعک های استارکی با طراحی های منحصر به فرد، بهترین تکنولوژی دنیا را با قیمتی مناسب برای شما به ارمغان آورده است.

 

 

خرید اینترنتی

کارشناسان محترم شما میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر

اقدام به پرداخت اینترنتی و پیش خرید سمعک نمایید.

http://localhost/starkey/templates/starkey/images/mcl5gau.png

نمای 360 درجه  RIC نمای 360 درجه  ITC نمای 360 درجه  CIC

Click to download in MP4 format (653.73kB)

Click to download in MP4 format (521.77kB)

Click to download in MP4 format (692.64kB)

نسل دوم فناوری وایرلس (بی سیم): کیفیت بهتر؛ صدای طبیعی تر، تجربه لذت بخش شنوایی - نسخه 1

نسل دوم فناوری وایرلس: کیفیت بهتر؛ صدای طبیعی تر، تجربه لذت بخش شنوایی
نسخه یک

شرکت استارکی آمریکا برای اولین بار سمعک های وایرلس (بی سیم) را در سال 2004 وارد بازار جهانی کرد و برای 11 سال در این زمینه پیشرو در عرصه جهانی بوده است. سیستم های وایرلس به علت حذف فاصله بین منبع صدا و میکروفون سمعک و همچنین عوامل مخدوش کننده ای که در این حین می توانند سبب تاثیر بر صدا شوند (مثل: نویز و بازآوایی) به طور برجسته ای توانسته است سبب کیفیت بهتر صدا و درک شود(1).
سیستم های وایرلس به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند : NFMI, 900 Mhz, 2.4 Ghz
NFMI: نسل اول سیستم وایرلس در سمعک را تشکیل می دهد که به وسیله جریان مغناطیسی یا القایی عمل می کند و نیاز به وسیله رابط دارد که به علت محدودیت های سیستم مغناطیسی و القایی و همچنین نیاز به وسیله رابط استفاده از آن در سمعک منسوخ شده است (2).
900 Mhz: در این سیستم کیفیت صدا بهبود پیدا کرده و تاخیر به صفر رسیده، همچنین حداقل مصرف باتری را دارد و قابلیت سازگاری با وسایل ارتباطی، صوتی و تصویری که از وایرلس برخوردارند در آن بسیار بالا است که سمعک های استارکی هم از این سیستم بهره می برند (2).
 2.4 GHz: این سیستم شبیه سیستم بلوتوثی رایج است که به علت محدودیت ارتباط دو گوش باهم استفاده از آن در سمعک به طور گسترده ای محدود شده است (2).
اخیرا سمعک استارکی در اقدامی تحسین برانگیز با بهره گیری از محققین خود در این حوزه توانسته است همچون گذشته برای بار اول در دنیا نسل دوم سمعک های وایرلس را معرفی کند که مزایای آن به شرح زیر می باشد:
• افزایش فاصله موثر اتصال
• متاثر شدن کمتر از نویز
• بهبود الگوریتم های ارتباطی بهتر
که در زیر به شرح آنها خواهیم پرداخت.
افزایش فاصله موثر اتصال: در شکل 1 دیده می شود سیستم پیشین وایرلس استارکی از فناوری IRIS (خط سیاه) استفاده می کرد که قابلیت ارتباطی این سیستم  تا 1 متر 100 درصد بود و در 5 متر به 93 درصد میرسید و در فاصله 10 متر به 80 درصد می رسید که تا قبل از ورود سیستم 900 sync پیشتاز در عرصه جهانی بود اما سیستم 900 sync حتی تا فاصله 15 متر قابلیت اتصال آن 95 درصد است که مطمئناً رقیبی را در عرصه بین المللی تا سال ها بعد در کنار خود نخواهد دید (3).

شکل 1: مقایسه سیستم های IRIS و 900 sync وایرلس استارکی: مقایسه قابلیت ارتباطی با افزایش فاصله

متاثر شدن کمتر از نویز: در مطالعه ایی که به صورت گزارش مورد انجام شد مشخص شد که در زوایا و فواصل مختلف عملکرد سیستم جدید وایرلس 900 sync بسیار بهتر از IRIS عمل می کند زیرا در سیستم 900 sync با تغییر زاویه از روبرو به طرفین و با افزایش فاصله، امتیاز درک شنیداری ثابت ماند اما در سیستم IRIS به مرور با افزایش فاصله درک کاهش و با تغییر زاویه امتیاز تغییر می کرد. همچنین در این مطالعه کیفیت و طبیعی بودن صدا در 900 sync  نسبت به IRIS امتیاز بسیار بالاتری را در بیماران کسب کرد که در شکل 2 به وضوح دیده می شود (3).


شکل 2: مقایسه دو سیستم IRIS و 900 sync وایرلس استارکی: افزایش فاصله و تغییر زاویه و اثر آن بر امتیاز درک


بهبود الگوریتم های ارتباطی بهتر: در سیستم جدید سمعک های بی سیم استارکی از جدید ترین الگوریتم های شناسایی سیگنال از نویز استفاده شده است که سبب شده است هنگام جفت (Pair) شدن Surflink Mobile 2 با سمعک احتمال سقوط سیگنال (drop) هنگام مکالمه به طور برجسته ایی کاهش یافته است و زمان ارتباط یا همان connection time با سمعک بسیار کاهش یافته است.
نسل دوم سمعک های وایرلس استارکی علاوه بر نوآوری در زمینه کیفیت و پایداری بهتر محصولات خود در زمینه سخت افزاری و نرم افزاری هم تغییرات چشمگیری همچون افزایش طول عمر باتری و غیره را در محصولات خود ایجاد کرده است که در نسخه 2 به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

 


گروه علمی و آموزشی صبا

Refrences
1. Edwards, Brent. "The future of hearing aid technology." Trends in amplification11.1 (2007): 31-46.
2. قسمت انتشارات سایت سمعک استارکی ایران، خبرنامه هشتم: کاربرد تکنولوژی وایرلس در سمعک
3. Hear Better, Connect Better: The Next Generation of Wireless