سمعک های بلوتوثی چیست؟

سمعک های بلوتوثی چیست؟

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که منظور از سمعک های بلوتوث دار چیست؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا لازم است تا کمی درباره خود سیستم بلوتوث بدانیم.

بلوتوث چیست؟

" بلوتوث " یک سیستم اتصال ساده و امن جهانی است. به این معنی که بلوتوث به یک قطعه الکترونیک، اجازه می دهد تا به صورت وایرلس به یک قطعه الکترونیکی دیگر وصل گردد، بدون اینکه رابط سیمی در بین این دو یا چند قطعه وجود داشته باشد. این کار توسط ارسال یک سری امواج رادیویی با فرکانس خاصی صورت می گیرد و قطعه دوم یا هدف، قابلیت تشخیص این امواج رادیویی را دارد. شما با بلوتوث در لب تاپ، هدست و بلندگوها آشنا هستید و به صورت روزمره از آنها استفاده می کنید.

منظور از سمعک های بلوتوث دار یا وایرلس چیست؟

سمعک ها می توانند به وسایل الکترونیک نظیر تلفن همراه، تلوزیون، پخش کننده موسیقی و سایر مدیاها وصل شوند. برخی از سمعک ها که به نام کلی سمعک های بلوتوثی معروف هستند، بدون اینکه نیازی به رابط یا وسیله دیگر داشته باشند، به تلفن همراه وصل می گردند و می توان از طریق تلفن همراه این سمعک ها را تنظیم کرد، با استفاده از سمعک به مکالمه بصورت کاملا راحت پرداخت، به موزیک گوش داد و از شنیدن لذت برد. سمعک های Halo استارکی به این صورت هستند که می توانند به راحتی به تلفن همراه متصل شوند.

اما برخی دیگر از سمعک ها بصورت وایرلس می توانند تمام موارد بالا را داشته باشند. این سمعک ها را با نام بلوتوث نمی شناسیم اما با بلوتوث کار می کنند. سمعک های وایرلس از طریق یک وسیله جانبی به نام رابط می توانند به وسایل الکترونیک نظیر تلفن همراه، تلوزیون و ساایر مدیاها وصل شوند. کمپانی استارکی سمعک های وایرلس بسیار قدرتمندی را طراحی و تولید کرده است که با نام کلی سمعک های وایرلس و از طریق رابط هایی به نام surflink به تجهیزات الکترونیک متصل می شوند.

سمعک هایی که با بلوتوث کار می کنند و همچنین سمعک هایی که وایرلس هستند توانسته اند رضایت کاربران را بصورت قابل توجهی جلب کنند. کاربران می توانند به راحتی به مکالمه تلفنی بپردازند، به موزیک گوش دهند و سمعک را بصورت کاملا کنترل شده تنظیم کنند. چناچه می خواهید درباره سمعک های وایرلس یا سمعک های بلوتوث بیشتر بدانید می توانید با متخصصین شرکت صبا، نماینده رسمی استارکی آمریکا در تماس باشید.

 

 

گروه علمی وآموزشی صبا