سمعکی که با گوشی هوشمند کار میکند

معرفي سمعك هاي HALO2 استاركي

موسسه تكنولوژي برتر ايالت مينه سوتا MHTA سمعك HALO2 استاركي را بعنوان آخرين تكنولوژي مورد مصرف در نظام سلامت در اين ايالت در سال 2016 معرفي كرده است. اين سمعك ها در ايالت مينه سوتا و در آمريكا به" سمعك هاي ساخته شده براي آيفون" معروف ميباشد.

در اين بخش سمعك ساخته شده براي آيفون را معرفي خواهيم كرد. اين سمعك ها چه قابليت هايي دارند و چه مزايايي براي كاربر ايجاد شده است؟

10 ويژگي جالب درباره HALO2

  • بهترين صدارا بشنويد، ميتوانيد در بخش soundspace  تنظيمات لازم براي هر محيط را انجام دهيد. كاربرسمعک ميتوانيد با كشيدن انگشت خود بر روي صفحه گوشي آيفون خود براحتي سطح صداي مطلوب را براي هر محيطي پيدا كند. اين سيستم به كاربر قابليت تنظيم دلخواه را در هر محيط ارائه ميدهد.
  •  صداي تلفن را در دو گوش بشنويد، ميتوانيد با استفاده از trulink سمعك را به تلفن همراهتان وصل كنيد و صداي مخاطب پشت تلفن را در سمعك در دو گوش براحتي بشنويد و به مكالمه بپردازيد
  • كافي است براي هر محيطي يكبار تنظيم كنيد، همانطور كه در ويژگي اول اشاره شده است ميتوان سمعك هاي HALO2 را براي هر محيط بصورت عالي تنظيم كرد و سپس مكان اين محيط را در GPS نشان گذاري نمود. پس سمعك در هر موقعي كه كاربر نزديك اين محيط ميشود تنظيمات را براي آن تغيير ميدهد.

  • سمعك هاي HALO2  ميتوانند به ساعت اپل يا همان apple watch نيز متصل شوند و از طريق اين ساعت ولوم سمعك را تغيير داد و يا حتي سمعك را به حالت mute گذاشت.
  •   يك مكالمه رودرو را به بهترين نحو شنيد، در يك مكالمه رودرو و مهم كافي است تا ميكروفون گوشي آيفون را روشن كرد و در نزديك مخاطب قرار داد. صداي فرد مخاطب در سمعك بصورت مستقيم پخش ميشود و كاربر براحتي ميتواند مكالمه را دنبال كند. همچنين ميتوانيد مكالمه را ضبط كنيد تا بعدا از طريق سمعك به آن گوش دهيد. ميتوانيد مكالمه ضبط شده را ايميل كنيد.

 

 

  •  ميتوانيد از siri  گوشي آيفون استفاده كنيد، در گوشي هاي آيفون يك بخش تحت عنوان siri وجود دارد كه ميتواند دستور كاربر را به فرمت صوتي دريافت و آن را به متن تبديل كند و يا جستجوي كاربر را دنبال كند. اگر كاربر آيفون ،سمعك Halo2 داشته باشد او قادر خواهد بود تا يك متن را براي siri ارسال كند و اين برنامه آن را تبديل به فرمت صوتي كرده و به سمعك هاي Halo2 تحويل دهد.
  •  اگر مكان سمعك را فراموش كرده ايد اصلا نگران نباشيد زيرا ميتوانيد با گوشي آيفون محلي كه سمعك های Halo را گذاشته ايد ،پيدا كنيد.
  • در زمان رانندگي سمعك هاي Halo2 ميتوانند بصورت مناسبي محيط اتومبيل را شناسايي كند و بصورت اتوماتيك برنامه را براي حالت car تغيير دهند تا صداي مزاحم ماشين و ساير صداها را نشنويد.
  • صوت درماني با سمعك Halo2 ، سمعك هاي Halo2 ميتوانند بصورت مناسبي نويز پخش شده براي صوت درماني وزوز را تحت كنترل بيمار درآورند. كاربرسمعک ميتواند با گوشي موبايل درباره شدت و ريت تغييرات نويز پوشش دهنده تصميم گيري كند.

 

 

منبع :سمعک استارکی آمریکا

ترجمه:گروه علمی و آموزشی صبا