اهدا 280 سمعک رایگان طی سالیان اخیر

 

 
دکتر محمدعلی سالمی، فارغ‌التحصیل رشته شنوایی‌سنجی و خیّر در این حوزه پیش از ظهر امروز به‌منظور ویزیت دانش آموزان ناشنوا و کم‌شنوای خراسان شمالی و اهدا سمعک، وارد بجنورد شد.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد پیش از ظهر امروز دکتر محمدعلی سالمی،خیّر شنوایی‌ شناس ، وارد خراسان شمالی شد و قرار است از حدود 41 دانش‌آموز ناشنوا و کم‌شنوای استان در مدرسه استثنایی نسترن بجنورد به‌صورت رایگان ویزیت انجام دهد و به دانش آموزان نیازمند سمعک اهدا کند.

سالمی، فارغ‌التحصیل رشته ادیولوژی و مدیرعامل شرکت  صبا در تهران است که این شرکت کار تهیه و توزیع سمعک را انجام می‌دهد و این هفتمین مرتبه است که به منظور ارائه خدمات شنوایی به خراسان شمالی سفر می‌کند. 

سالمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد از نحوه آشنایی با خراسان شمالی و آغاز خدمات رایگان به این منطقه سخن گفت و بیان داشت: در حدود پنج سال پیش بنده از طریق مسئولین پیگیر استانی، متوجه این استان شدم و ازآنجاکه به انجام کار خیر علاقه‌مند بودم و معتقد هستم که اگر درزمینه تخصصی خودم به این امر بپردازم نتیجه کار قطعاً چهار برابر حالتی است که بخواهم از مسیر دیگری به کار خیر بپردازم، تصمیم به انجام این کار گرفتم.

وی در ادامه توضیح داد: دفعه اول برای شناسایی به این استان آمدیم و خواهش کردیم افرادی که ازلحاظ مالی نیازمند هستند و کودکانی کم‌شنوا و یا ناشنوا و ترجیحاً زیر 6 سال دارند ،شناسایی و انتخاب شوند و بعد از شناسایی این دانش آموزان مابقی کارها را خود بنده و گروه همراه به دست گرفتیم.

سالمی تعداد دانش‌آموزانی که در این سال‌ها موردحمایت وی قرارگرفته‌اند و سمعک دار شده‌اند را حدود 280 دانش‌آموز از خراسان شمالی عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه هر سمعک بین سه تا چهار میلیون تومان هزینه دارد برای این تعداد مبلغی بالغ‌بر یک میلیارد تومان هزینه شده است و این هزینه‌ها جدای از خدمات و پیگیری‌های دیگر است.

وی همچنین بیان داشت: مواردی هم که نیاز به جراحی داشته نیز به تهران معرفی کردیم و هزینه اسکان آن‌ها تأمین‌شده و سپس جراحی شدند و برگشتند.

سالمی با تشکر از مسئولین استانی گفت: مسئولین فعال در استان با پیگیری‌هایی که داشته‌اند حتی کودکان مشکل‌دار را در روستاهای دورافتاده شناسایی و معرفی کردند و این مسئله خود عاملی بر تداوم حضور بنده در این استان شد.

وی همچنین اضافه کرد: معمولاً سالی دومرتبه به خراسان شمالی سفر می‌کنم که مرتبه اول به‌منظور تحویل سمعک و قالب‌گیری است و در مرحله دوم به‌منظور بررسی و پیگیری است که آیا سمعک به‌درستی کار می‌کند و این‌که آیا کاری که انجام دادیم اثربخش بوده است.

این خیّر در پایان گفت: بنده مدیرعامل شرکت صبا در تهران هستم اما در اینجا تنها خدمتگزار این کودکان هستم.

لازم به ذکر است دانش آموزان کم‌شنوا و یا ناشنوا از قبل توسط مدیران مدارس شناسایی و فراخوانی و نوبت‌دهی شده‌اند و نوار گوش از قبل از همه گرفته‌شده و آقای دکتر با بررسی این موارد در صورت نیاز دانش‌آموز، به او سمعک اهدا می‌کند و خدمات درمانی دیگر را در این خصوص انجام می‌دهد.

گفتنی است در این مراسم و در استقبال از دکتر سالمی، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و همچنین رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی خراسان شمالی نیز حضور داشتند و  به همراه گروه خود تا فردا ظهر در بجنورد حضور دارند.

 

منبع :خبرگزاری فارس