هشتمین سمپوزیوم جهانی سمعک و کاشت حلزون

امسال هشتمین سمپوزیوم جهانی سمعک و کاشت حلزون “VIII. Hearing Aids and Implants Symposium” در شهر بارسلونا، اسپانیا از 7 تا 11 اکتبر برگزار می شود.  در روز دهم اکتبر همزمان با روز جهانی  شنوایی شناسی "World Audiologist Day"،گردهمایی با هدف ایجاد آگاهی در مورد اینکه "افت شنوایی دیگر معلولیت نیست "، برگزار می گردد .

نامگذاری ده اکتبر بعنوان روز جهاني شنوایی شناسی

این روز برای اولین بار توسط رئیس انجمن شنوایی شناسی و گفتاردرمانی ترکیه پروفسورOzlem Konukseven پیشنهاد شد که با استقبال  33 کشور مواجه گردید . این روز در 10 اکتبر 2014 میلادی در هفتمین کنگره جهانی شنوایی شناسی و گفتار درمانی ترکیه  با مشارکت  رئیس انجمن شنوایی شناسی اتحادیه اروپا و نمایندگان بخش شنوایی دانشگاه کلرادو آمریکا و هاروارد در عرصه بین المللی  به رسمیت شناخته شد .

 علت انتخاب دهمین روز از دهمین ماه میلادی این است  که " از هر 10 شنوایی شناس ،هر 10نفر باید در کار حرفه ای خود  کامل و بدون نقص عمل کنند"  چرا که شنوایی شناسان بخوبی به اهمیت شنوایی و گفتار در ارتباطات واقف هستند و این مهم را درک کرده اند که شنوایی بعنوان یک ضرورت برای زندگی اجتماعی فرد محسوب می شود.

شرکت صبا نماینده سمعک های استارکی آمریکا به نوبه خود این روز را که نقطه عطف همدلی وهمراهی شنوايي شناسان برای آینده ارتباطات بشری است ، به همه شنوایی شناسان عزیز کشورمان تبریک عرض می نماید.

 

گروه علمی و آموزشی صبا