روز جهانی آگاهی از اوتیسم

دوم آوریل،  روزجهانی آگاهی از  اوتیسم (اختلال در دَرخودماندِگی) است .

دوم آوریل،  روزجهانی آگاهی از  اوتیسم (اختلال در دَرخودماندِگی) است .این روز بر اساس قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد 9 سال پیش بنیانگذاری شده است  که در این روز به علت تعداد زیاد کودکان مبتلا به این بیماری ، ابراز نگرانی می شود.شعار امسال  روز جهانی اوتیسم از سوی سازمان ملل  "بسوی استقلال و رقم زدن سرنوشت" اعلام شده است .

دبیر کل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی آگاه سازی اوتیسم  مي گويد : "در روز آگاهی جهانی اوتیسم بیایید نقشی در جهت تغییر برخوردها نسبت به افراد دارای اوتیسم و به رسمیت شناختن حقوق آنها نسبت به مطالبه حقشان و تصمیم گیری آنها درباره زندگی‌شان مطابق با خواسته هایشان بازی کنیم."


آبی، رنگ اوتیسم و بیماری آنانی است که گرچه ارتباط سختی با دنیای خارج دارند اما جور دیگری مهربانند و چون رفتار تکراری را دوست دارند، این مهربانی را در دل‌های آسمانی‌شان تکرار می کنند.
در شب دوم آوریل ، بسیاری از بنا‌ها و ساختمان‌های مشهور در بیش از 130 کشور جهان در سراسر هفت قاره  با تاباندن نور آبی برای حمایت از بیماران اوتیسمی تزئین می‌شوند.پل طبیعت،برج آزادی و برج میلاد در ایران به افتخار روز جهانی اوتیسم  امشب آبی می شوند تا در کمپین جهانی افزایش آگاهی اوتیسم شرکت کنند.

بیایید با شناخت بیشتر از اوتیسم، افراد اوتیستیک را بیشتر درک کنیم. روح مهربان آنان به درک، عشق، آموزش و حمایت نیاز دارد.

 

گروه علمی و آموزشی صبا