اوتیسم و افت شنوایی

 

به گفته پژوهشگران دانشگاه روچستر آمریکا (نیویورک)، فقط با انجام یک تست شنوایی می‌توان کودکان در معرض خطر اوتیسم را پیش از  بروز  هرگونه مشکل شناسایی کرد.

اوتیسم نوعی اختلال عصب  رشدی است. علائم این اختلال تا قبل از 3 سالگی بروز می کند و علت اصلی آن ناشناخته است. این اختلال در پسران شایع تر از دختران است و در حال حاضر از هر 88 کودک ،یک نفر به این بیماری مبتلاست .
ارتباطات اجتماعی مبتلایان به اوتیسم بسیار کم است. این کودکان در سیستم شنوایی نقص دارند و از آن جایی که شنوایی نقشی کلیدی در ارتباطات اجتماعی دارد این کودکان دچار مشکل می‌شوند.


به گفته پژوهشگران دانشگاه روچستر آمریکا (نیویورک)، فقط با انجام یک تست شنوایی می‌توان کودکان در معرض خطر اوتیسم را پیش از  بروز  هرگونه مشکل شناسایی کرد.محققان این مرکز نوعی اختلال  گوش درونی در کودکان مبتلا به اوتیسم  را شناسایی کرده‌اند که ممکن است توانایی آنها را در تشخیص گفتار تحت تاثیر قرار دهد.این یافته ها  در نهایت می تواند به عنوان یک راه ،برای شناسایی کودکان در معرض خطر اختلال  ، در سال های اولیه مورد استفاده قرار گیرد.

استاد  مرکز پزشکی گروه مهندسی پزشکی و علوم اعصاب دانشگاه روچستر در این باره می گوید :"تست شنوایی یک روند غیرتهاجمی، ارزان و موثر است که نیازی به پاسخ کلامی از سوی کودک ندارد، از این حیث ابزار ساده اما قدرتمندی برای اوتیسم محسوب می‌شود."

 

منبع:مرکز پزشکی دانشگاه روچستر

ترجمه :گروه علمی و آموزشی صبا