ارتباط ظاهر گوش و بیماریها

شکل گوش تجسمی از یک نوزاد متولد نشده در دوران جنینی است .یک ارتباط عصبی بین نقاط خاص بدن ما و اندام های داخلی وجود دارد.ظاهرگوش می تواند ما را از وضعیت سلامتی مان آگاه کند حتی در مورد مسایل آینده پیش بینی کند.

گوش های ما چه مسایلی را در مورد ما فاش می کنند ؟

آنها می توانند همانند یک مدرک شناسایی عمل کنند.هنگامی که متولد می شویم ،گوش های ما بطور کامل تشکیل شده اند. آنها در طی مراحل رشد هیچ گونه تغییری نمی کنند در حقیقت هر فرد گوش منحصر به فرد خودش را دارد و درست مانند اثر انگشت ،گوش های ما هم می توانند برای شناسایی افراد مورد استفاده قرار گیرند.

 

آنها نشاندهنده ژن های غالب یا مغلوب هستند .بر اساس مطالعات انجام گرفته لاله گوش متصل (در حقیقت لاله گوشی که مستقیما به سر متصل است ) به عنوان ژن مغلوب و لاله گوش آزاد( لاله گوشی که با کمی فاصله  به سر اتصال دارد) بعنوان ژن غالب در نظر گرفته می شود.

بیماری های عروق کرونری: لاله گوش جهت دار (مورب ) احتمال ابتلا به بیماری های عروق کرونری قلبی را افزایش می دهد .

فقدان ویتامین و کلسیم : اگر رنگ گوش بسیار کم رنگ ویا سفید و بیرنگ  است به این معنی است که بدن دارای سطح پایینی از کلسیم و ویتامین ها است.

مشکلات کلیوی : اگر رنک گوش قرمز است ممکن است که نشاندهنده مشکلات کلیوی باشد.

اختلالات مغزی : اگر گوش به رنگ قرمز تیره باشد می تواند نشانه کمبود حافظه، سردردهای مکرر و یا حتی مشکلات مغزی باشد.

بیش از 200 نقطه طب سوزنی در گوش های ما وجود دارد که به ارگان های مختلف بدن ما متصل هستند.بااعمال فشار به این مناطق مشکلات مختلف سلامت جسمی و سلامت روانی را می توان برطرف کرد.

 

بنابراین با مراقب و اهمیت دادن به گوش هایمان ، بیشتر به فکر سلامتی مان باشیم .

 

 

منبع :brightsite

ترجمه : گروه علمی و آموزشی صبا