مگر همه سمعک ها وایرلس نیستند؟

سوال :در حال حاضر همه جا صحبت از سمعک های وایرلس می باشد ، مگر تمام سمعک ها وایرلس نیستند؟

جواب : از آنجایی که سمعک های امروزی هیچ سیم یا کابل قابل مشاهده ای ندارند به نظر عموم مردم وایرلس هستنداما وایرلس بودن سمعک در واقع به مدارات داخلی سمعک که اجازه دریافت و انتقال سیگنال ها بین سمعک و مدارات الکترونیکی دیگر را می دهد ، اشاره دارد.سمعک های وایرلس از تکنولوژی بلوتوث استفاده می کنند تا به سمعک ها اجازه دهند که بایگدیگر و با دستگاههایی مانند تلویزیون، تلفن های هوشمند، تبلت و وسایل جانبی ویژه ای ارتباط برقرار کنند.سمعک های غیر وایرلس قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر و یا دریافت مستقیم جریانهای صوتی ازدیگر دستگاههای الکترونیکی نمی باشند.

 سمعک های  وایرلس مزایای زیادی نسبت به سمعک های غیر وایرلس دارند که در اینجا به 10 مورد که هم کاربران سمعک و هم متخصصین شنوایی ، این سمعک ها را بعنوان اولین انتخاب در نظر می گیرند ،اشاره شده است :

1. هنگامی که دو سمعک وایرلس اطلاعات محیط اکوستیکی پیرامونشان را به اشتراک می گذارند تقویت دقیقتری امکان پذیر است. همکاری دو سمعک با یکدیگر  باعث بهبود کیفیت صدا و فهم گفتار و کاهش نویز زمینه می شود  و در نتیجه هر موقعیت شنیداری را برای کاربر سمعک لذت بخش تر می کند.

2.مکالمات تلفنی بصورت همزمان در هر دوگوش شنیده می شوند که همین امر به تنهایی باعث بهبود 10  تا 15 درصد درک گفتار نسبت به زمانی است که کاربر سمعک  فقط از یک گوش استفاده می کند .

3.سیستم کنترل نویز که از طریق وسایل جانبی سمعک های وایرلس و یا اپلیکیشن ها در اختیار کاربر سمعک  قرا رمی گیرد، این امکان را به کاربر سمعک می دهد تا کنترل بیشتری بر روی  صداهای بلند محیطی داشته باشد.

4.حافظه های اختصاصی سمعک که توسط کاربر سمعک ایجاد می شود پاسخگوی نیازهای منحصر به فرد محیطهای صوتی اطراف بیمار همانند رستوران یا باشگاه ورزشی می باشد.

5.استفاده از ریموت میکروفن می تواند سطح گفتار نسبت به نویز زمینه را افزایش دهد و باعث بهترشنیدن  در محیط های پر سرو صدا شود.

6.تنظیمات ولوم و حافظه برای هر دو سمعک با لمس یکی از سمعک ها و یا از طریق گوشیهای هوشمند به آسانی امکان پذیر است.

7.استفاده از ریموت برای مدیریت تنظیمات سمعک بخصوص افراد سالمند و بیمارانی که مشکل عضلانی اسکلتی و یا کاهش دید دارند می تواند مفید و کمک کننده باشد.

8.استفاده از لوازم جانبی هنگام تماشای تلویزیون به کاربر سمعک این اجازه را می دهد که ولوم سمعک خود را مستقل و متناسب با صدای ترجیحی خود تنظیم کند .

9.حافظه اختصاصی ماشین بصورت خودکار هر زمان که سرعت ماشین از 20 کیلومتر در ساعت  فراتر رود فعال شده وسبب کاهش صداهای آزار دهنده هنگام رانندگی می شود و شنیدن را در هنگام رانندگی راحت تر می نماید.

10.همچنین انتقال مستقیم  صداهای تلویزیون، موسیقی،رادیو  و....  به سمعک باعث می شود که کاربران سمعک  سیگنالی صاف و طبیعی را دریافت می کنند که به هیچ وجه نویز و بازآوایی روی آن اثر نمی گذارد.

 

توانایی بهینه سازی کیفیت صدا و ارائه متنوع ارتباطات همراه با شخصی سازی و راحتی بیمار سمعک های وایرلس را بعنوان یک انتخاب برتر برای افرادی که نیاز به سمعک دارند،معرفی میکند .

 

برای جزئیات بیشتر در مورد سمعک های وایرلس و لوازم جانبی این سمعک ها اینجا را کلیک کنید .

 

منبع : سمعک استارکی آمریکا

ترجمه : گروه علمی و آموزشی صبا